ATMEGA48V-10MMH
MFR.Part #
ATMEGA48V-10MMH
JLCPCB Part #
C1341124
Package
VQFN-28(4x4)
Description
1.8V~5.5V 10MHz 10bit 23 4KB AVR FLASH VQFN-28(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS