ATMEGA48V-10MMU
MFR.Part #
ATMEGA48V-10MMU
JLCPCB Part #
C1339634
Package
VQFN-28(4x4)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-28(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS