ATMEGA48V-10AUR
MFR.Part #
ATMEGA48V-10AUR
JLCPCB Part #
C2053819
Package
TQFP-32(7x7)
Description
1.8V~5.5V 10MHz 10bit 23 4KB AVR FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS