PIC18F55K42-E/PT
MFR.Part #
PIC18F55K42-E/PT
JLCPCB Part #
C633746
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+125℃ 12bit 2.3V~5.5V 256Byte 2KB 32KB 44 5bit 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS