ATMEGA329-16AU
MFR.Part #
ATMEGA329-16AU
JLCPCB Part #
C1338945
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 2KB 32KB 54 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS