ATMEGA3290-16AU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATMEGA3290-16AU
JLCPCB Part #
C1339048
Package
TQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 2KB 32KB 69 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS