ATMEGA16-16AQR
MFR.Part #
ATMEGA16-16AQR
JLCPCB Part #
C3226478
Package
VQFP-44(10x10)
Description
10bit 16MHz 32 4.5V~5.5V AVR VQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS