ATMEGA16-16MQR
MFR.Part #
ATMEGA16-16MQR
JLCPCB Part #
C3226513
Package
VQFN-44(7x7)
Description
-40℃~+105℃ 16KB 16MHz 1KB 32 4.5V~5.5V 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-44(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS