AT89LP51ED2-20AU
MFR.Part #
AT89LP51ED2-20AU
JLCPCB Part #
C618931
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.25KB 2.4V~5.5V 20MHz 40 4KB 51 Family 64KB 8 Bit Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS