5KP16CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
5KP16CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C2448191
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 192A 26V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS