25LC640A-E/P
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
25LC640A-E/P
JLCPCB Part #
C613808
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 10MHz 2.5V~5.5V 200 Years 5ms 64Kbit Hardware write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI PDIP-8 EEPROM ROHS