MIC5200-4.8YS-TR
MFR.Part #
MIC5200-4.8YS-TR
JLCPCB Part #
C628108
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 100uV 10uA 26V 350mV@(100mA) 4.8V 70dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS