25LC040AT-E/OT
MFR.Part #
25LC040AT-E/OT
JLCPCB Part #
C2061682
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 10MHz 2.5V~5.5V 200 Years 4Kbit 5ms Hardware write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI SOT-23-6 EEPROM ROHS