MIC5353-2.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5353-2.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622366
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 175uA 2.8V 350mV@(500mA) 500mA 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS