25LC020AT-E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
25LC020AT-E/ST
JLCPCB Part #
C2062824
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1,000,000 cycles 10MHz 2.5V~5.5V 200 Years 2Kbit 5ms Hardware write protection function、Built-in power-on reset (POR)、Page write protection function、Built-in write enable latch (WEL)、Power-down/Power-up protection circuit SPI TSSOP-8 EEPROM ROHS