1N5930BPE3/TR8
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5930BPE3/TR8
JLCPCB Part #
C5877709
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 10Ω 16V 1uA@12.2V 600Ω ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS