SMCJ150A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ150A
JLCPCB Part #
C3720907
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 243V 6.17A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)