SMCJ120A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ120A
JLCPCB Part #
C3719463
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 120V 133V 193V 7.77A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)