5.0SMLJ36A
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ36A
JLCPCB Part #
C20484708
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 86.1A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS