5.0SMLJ150CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ150CA
JLCPCB Part #
C20484165
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 20.6A 243V 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS