SJ4008DS2TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
SJ4008DS2TP
JLCPCB Part #
C17690537
Package
TO-252AA
Description
-40℃~+150℃ 1.6V 200uA 400V 6mA 800mV 8A TO-252AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS