QV6016NH5TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
QV6016NH5TP
JLCPCB Part #
C17484979
Package
TO-263
Description
-40℃~+150℃ 1.3V 16A 50mA 600V 60mA TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS