QV6016RH5TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
QV6016RH5TP
JLCPCB Part #
C17429279
Package
TO-220
Description
-40℃~+150℃ 1.3V 16A 50mA 600V 60mA TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS