IXTQ150N15P
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXTQ150N15P
JLCPCB Part #
C3291267
Package
TO-3P
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.73nF 13mΩ@10V 150A 150V 190nC@10V 400pF 5.8nF 5V 714W N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS