MCD72-16IO8B
MFR.Part #
MCD72-16IO8B
JLCPCB Part #
C17692705
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.6kV 150mA 180A 2.5V 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS