IXFN80N50Q2
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFN80N50Q2
JLCPCB Part #
C22405006
Package
SOT-227B
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.64nF 12.8nF 250nC@10V 440pF 5.5V 500V 65mΩ@10V 80A 890W N-Channel SOT-227B MOSFETs ROHS