IXFN27N120SK
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFN27N120SK
JLCPCB Part #
C3289968
Package
SOT-227B
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 150W 2 N-Channel 27A 4V 62nC@20V 7.6pF 80pF 950pF 98mΩ@20V SOT-227B MOSFETs ROHS