EZ80F91AZA50EK
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
EZ80F91AZA50EK
JLCPCB Part #
C23813910
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+105℃ 256KB 32 3V~3.6V 50MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Built-in general-purpose timer、Calendar function、Infrared remote control eZ80 LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS