WSTC0402RLR012FKR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
WSTC0402RLR012FKR
JLCPCB Part #
C20350281
Package
0402
Description
12mΩ 333mW Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS