SMBJ54CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ54CA
JLCPCB Part #
C224022
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 54V 6.9A@10/1000us 600W@10/1000us 66.3V 87.1V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS