SMA6L100A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6L100A
JLCPCB Part #
C3705820
Package
DO-221AC
Description
-65℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 3.7A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS