Q6012NH2TP
MFR.Part #
Q6012NH2TP
JLCPCB Part #
C17354898
Package
TO-263AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 10mA 12A 15mA 600V TO-263AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS