1.5KE20A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE20A-B
JLCPCB Part #
C1666879
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 17.1V 1uA 21V 27.7V 54.9A@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS