VE-330M1HTR-0806
Extended
Manufacturer
Lelon
MFR.Part #
VE-330M1HTR-0806
JLCPCB Part #
C249513
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 33uF 50V 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS