OVZ151M1CTR-0807
MFR.Part #
OVZ151M1CTR-0807
JLCPCB Part #
C250092
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 2000hrs@105℃ 3.22A@100kHz 6.7mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS