WK73R2HTTE56R2F
MFR.Part #
WK73R2HTTE56R2F
JLCPCB Part #
C4034372
Package
SMD,5x2.5mm
Description
-55℃~+155℃ 1W 56.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ SMD,5x2.5mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS