SLR1TTE6R98D
MFR.Part #
SLR1TTE6R98D
JLCPCB Part #
C4098614
Description
-55℃~+180℃ 1W 6.98Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS