SG73G2ATTD44R2D
MFR.Part #
SG73G2ATTD44R2D
JLCPCB Part #
C6481822
Description
-55℃~+155℃ 44.2Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS