RK73H1ETTP73R2D
MFR.Part #
RK73H1ETTP73R2D
JLCPCB Part #
C2578018
Description
-55℃~+155℃ 100mW 73.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS