RK73G1JRTTD33R0F
MFR.Part #
RK73G1JRTTD33R0F
JLCPCB Part #
C6181450
Description
-55℃~+155℃ 100mW 33Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS