RK73G1HTTC5602D
MFR.Part #
RK73G1HTTC5602D
JLCPCB Part #
C4159440
Description
-55℃~+155℃ 50mW 56kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS