RK73B2ATTD2R7G
MFR.Part #
RK73B2ATTD2R7G
JLCPCB Part #
C6270106
Description
-55℃~+155℃ 150V 2.7Ω 250mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS