KN3M65017D
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
KN3M65017D
JLCPCB Part #
C7432998
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1.7kV 1.8pF 194pF 2.6V 23nC 62W 650mΩ@20V 7A N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS