EV336M025A9GAAKPLP
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EV336M025A9GAAKPLP
JLCPCB Part #
C5113414
Package
SMD,D6.3xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 168mA@120Hz 2000hrs@105℃ 25V 33uF 5.65mm 520mΩ@100kHz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD