EXV336M035A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EXV336M035A9GAA
JLCPCB Part #
C5737664
Package
SMD,D6.3xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 168mA@120Hz 3000hrs@105℃ 33uF 35V 5.65mm 520mΩ@100kHz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS