A765MU157M1ELAE050
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
A765MU157M1ELAE050
JLCPCB Part #
C2161649
Package
SMD,D10xL12.9mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.9mm 150uF 190mA@120Hz 2000hrs@105℃ 25V 50mΩ Polymer ±20% SMD,D10xL12.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS