RMC1/2-8R66FTE
MFR.Part #
RMC1/2-8R66FTE
JLCPCB Part #
C6186970
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 750mW 8.66Ω Thick Film Resistor ±1% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS