RMC1/2-270JTE
MFR.Part #
RMC1/2-270JTE
JLCPCB Part #
C20093438
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 750mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS