RMC1/8K7871DTP
MFR.Part #
RMC1/8K7871DTP
JLCPCB Part #
C5875898
Description
-55℃~+155℃ 250mW 7.87kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS