RMC1/8K44R2DTP
MFR.Part #
RMC1/8K44R2DTP
JLCPCB Part #
C5855949
Description
-55℃~+155℃ 250mW 44.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS